Wyszukaj markę

Peeling do cery trądzikowej

Temat prawidłowej pielęgnacji cery trądzikowej jest bardzo szeroki. Wynika to z faktu, że trądzik ma wiele postaci. Wyróżniamy między innymi trądzik zaskórnikowy, trądzik pospolity (dotykający głównie osoby młode, do 25 roku życia), trądzik grudkowo-krostkowy, trądzik guzkowy. Trądzik osób dorosłych, trądzik torbielowaty, trądzik polekowy... Jak widzisz, trudno jest więc w kilku zdaniach dać wskazówki jaki peeling jest odpowiedni do cery trądzikowej. Dopasowanie odpowiedniej pielęgnacji to niełatwe zadanie dla dermatologa czy kosmetologa. Spróbujemy jednak dać choćby ogólne wskazówki...

Jeżeli masz skórę tłustą, na której występują zaskórniki - zawsze dobrym wyborem będzie peeling enzymatyczny. Regularnie wykonywane peelingi enzymatyczne działają na powierzchni naskórka - delikatnie złuszczają martwe komórki, odblokowują wypełnione sebum pory skórne - łagodząc problem. Zaskórniki i grudki zrobią się mniej widoczne. Zmniejszy się też ich ilość. Jest szansa, że nadreaktywność gruczołów łojowych wyciszy się i skóra przestanie się przetłuszczać. Tak, taki peeling może uregulować wydzielanie sebum.

W przypadku trądziku zaskórnikowego - bardzo dobrym wyborem będą również peelingi z kwasami kosmetycznymi. W usuwaniu zaskórników świetnie może się sprawdzić peeling z kwasem salicylowym. Kwas salicylowy ma możliwość głębokiego wniknięcia w głąb gruczołów łojowych i doczyszczenia ich "od środka". Efekt? Zwężone pory skórne, zmniejszenie widoczności zaskórników, mniejsza ilość ewentualnych zmian zapalnych.

W odblokowaniu porów skórnych pomóc mogą również dobre peelingi mechaniczne. Mogą być to peelingi drobnoziarniste lub o większych drobinkach ściernych. Peelingi ziarniste głęboko oczyszczają skórę z martwych komórek, wyraźnie ją odświeżą, rozjaśnią przebarwienia pozapalne, a nawet... spłycą i zmniejszą widoczność blizn potrądzikowych.

Jeżeli Twoim problemem są krostki czy guzki - to wykonywanie peelingu enzymatycznego - co do zasady - będzie właściwą praktyką gdyż nie zaostrzy zmian zapalnych. Jeżeli jednak masz taką postać trądziku i jednocześnie zastanawiasz się nad inną formą domowego peelingu - to polecam Ci w tym zakresie konsultację z dermatologiem lub kosmetologiem który będzie mógł stwierdzić zasadność takiego peelingu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Naturalny peeling na trądzik - najlepszy wybór

Martwisz się dużą ilością zaskórników? Wykonuj więc peelingi twarzy. Jakie? Praktycznie każdy rodzaj peelingu będzie dla Ciebie dobry. Możesz wykonywać zarówno peelingi enzymatyczne - które działają najbardziej powierzchownie. Delikatnie, skutecznie przywracają gładkość i miękkość, regulują wydzielanie sebum. Jeżeli nie masz krostek czy guzków - odpowiednie będą również peelingi ziarniste. Polegają one na pocieraniu twarzy kosmetykiem który zawiera większe lub mniejsze ziarenka. Te ziarnistości silniej peelingują skórę - oczyszczając ją. W ten sposób przyczyniają się do usuwania niedoskonałości - zaskórników, przebarwień i blizn potrądzikowych. Peelingi chemiczne na bazie kwasów kosmetycznych również mogą pomóc. W zależności od rodzaju kwasu i formuły kosmetyku - delikatniej lub mocniej złuszczą wierzchnie warstwy naskórka, odblokują pory skórne, zadziałają przeciwzapalnie, poprawiają kondycję skóry trądzikowej. Dzięki dobrze dobranym peelingom - pozytywne efekty zauważysz od razu:),

Co powinien zawierać idealny peeling na trądzik?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo nie ma na nie prostej, jednoznacznej odpowiedzi. Rozważ, jakie niedoskonałości występują na twojej twarzy. Czy są to tylko zaskórniki? Czy na skórze występują przebarwienia, blizny potrądzikowe? A może masz aktywny trądzik o charakterze zapalnym? Ważne jest, by załagodzić stan i nie wywołać swoim działaniem dodatkowych podrażnień. Czasami jest tak, że skórze trądzikowej pomaga nawet raz w tygodniu wykonywany - powierzchownie działający peeling enzymatyczny. Więc korzystnie jest, jeżeli peeling zawiera roślinne enzymy.

Czy idealny peeling powinien zawierać kwasy kosmetyczne?

I tak... i nie... Wszystko zależy od rodzaju trądziku. W tym zakresie skonsultuj się z dermatologiem lub kosmetologiem. A drobinki peelingujące - czy są odpowiednie na trądzik? Tak, peelingi mechaniczne są odpowiednie pod warunkiem, że nie masz wrażliwej cery i pod warunkiem że nie masz krostek lub guzków.


Jaki peeling do twarzy trądzikowej? Polecane kosmetyki


Jeżeli chodzi o peeling enzymatyczny, to serdecznie polecam maskę enzymatyczną o wdzięcznej nazwie ;) Ja, Papaja manufaktury O!Figa. Peeling jest bogaty w proteolityczne enzymy z papai i ananasa, które wspomagają proces rozpuszczania warstwy rogowej naskórka, w następstwie czego skóra jest gładsza, oczyszczona, zmniejszona jest widoczność porów i tendencja do zaskórników. 

Bardzo ciekawą propozycją jest peeling enzymatyczno-kwasowy manufaktury Esito . Enzym pochodzący z papai wykazuje właściwości zmiękczające i rozpuszczające martwe komórki naskórka. Łagodzi przebarwienia skórne, poprawiając tym samym koloryt skóry. Dodatek kwasu migdałowego rozjaśnia plamy pigmentacyjne i przyspiesza odnowę komórkową.

Skutecznie oczyszcza skórę z niedoskonałości również peeling ziarnisty manufaktury Veoli Botanica o nazwie Erase the Past. Delikatnie złuszcza i dokładnie usuwa martwe komórki naskórka. Doskonale oczyszcza każdą, nawet szczególnie wrażliwą cerę, pozostawiając ją gładką i miękką, idealnie przygotowaną do dalszej pielęgnacji.

Lubię również polecać peeling mechaniczny o nazwie Wiesiołek i Jarmuż stworzony w Manufakturze Naturalis. W tym peelingu drobinkami ściernymi są drobno zmielone łupinki orzecha włoskiego. Peeling zawiera również kwas salicylowy który jest wręcz idealny przy pielęgnacji dla skóry zanieczyszczonej z zaskórnikami. Kosmetyk wykazuje też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

 

Domowy peeling do cery trądzikowej pełnej niedoskonałości


Cera trądzikowa wymaga wsparcia w postaci zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych jest wykonywanie peelingów. Dzięki temu dogłębnie oczyścisz skórę twarzy, odświeżysz ją, a docelowo zahamujesz proces powstawania stanów zapalnych, np. krostek. Przy dłuższym stosowaniu skóra odzyska gładkość i blask. Nadasz skórze piękny wygląd i ujednolicisz jej koloryt.

 

Czy peeling jest dobry na trądzik?


Tak, dobrze dobrane i prawidłowo wykonywane peelingi mogą wspomóc cerę trądzikową i zmniejszyć ilość zmian zapalnych i niezapalnych. Oczyszczenie skóry z martwego naskórka należy wykonywać regularnie, ale niezbyt często - najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. Wykonuj je z umiarem i z wyczuciem. Warto wykonywać peelingi, które oczyszczają ujścia gruczołów łojowych, wygładzają skórę, zawierają dodatkowe substancje przeciwzapalne jak np kwas salicylowy. Zwróć jednak uwagę na reakcję twojej skóry na dany peeling. Peelingi wykonywane w warunkach domowych nie powinny być agresywne i wywoływać nadmiernego zaczerwienienia czy mocnego złuszczania. Niech oczyszczają, ale bez niepotrzebnych podrażnień.

 

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Generalna zasada - traktuj swoją skórę delikatnie. Dostosowuj rodzaj i intensywność peelingu do potrzeb Twojej skóry. W razie wątpliwości co do pielęgnacji Twojej trądzikowej skóry - koniecznie konsultuj się z dermatologiem lub kosmetologiem. Pamiętaj, że prawidłowa, kompletnie i indywidualnie dopasowana do Twoich potrzeb pielęgnacja - może przyczynić się do polepszenia jej kondycji. Natomiast nieprawidłowa pielęgnacja - może pogorszyć jej stan.

Peeling na trądzik, a co potem?


Peelingi są wspaniałym elementem wstępnie przygotowującym skórę do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Po wykonaniu peelingu - nałóż na twarz maseczkę łagodzącą lub nawilżającą. Dzięki temu nie tylko powitasz gładką skórę, ale i pięknie rozświetloną. Po zakończeniu peelingu możesz też zaaplikować na twarz serum z zwężające pory i działające seboregulująco, a następnie odpowiedni lekki kremu.

W ofercie sklepu znajdziesz też kremy manufaktur takich jak: Bioup, Auna, Esito, Cannapath, Republika Mydła, La-Le, Frojo, Mokosh, Manufaktura Naturalis, Make Me Bio czy Papilio Naturals

Najlepsze polskie kosmetyki naturalne on line i stacjonarnie w Wejherowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl