Wyszukaj markę

Kremy do cery mieszanej

Skóra sucha? Skóra tłusta? ... A może mieszana?

Często tak bywa, że nie potrafimy jednoznacznie sklasyfikować rodzaju swojej skóry. Miejscami jest sucha i czujemy jej "ściąganie", zauważamy jej podrażnienie i zaczerwienienie. W innych miejscach zaś - skóra wykazuje cechy skóry przetłuszczającej się - błyszczy się, świeci. W przetłuszczających się rejonach widoczne są też zaskórniki. Jak to możliwe?

Często zdarza się, że skóra jest mieszana. Wyróżnić na niej można strefę "suchą" - lokującą się głównie na policzkach. Dotykając policzków czujemy ich nierówną powierzchnię, szorstkość. Skóra jest "tępa" w dotyku, matowa. Może się łuszczyć. W jeżeli suchość jest bardzo nasilona - wówczas niestety odczuwamy dodatkowo ściągnięcie, mrowienie. W rejonach suchych twarzy szybciej zaznaczają się powierzchowne zmarszczki. Uczucie napięcia potęguje się zwłaszcza po umyciu mydłem. Dyskomfort nasila się do tego stopnia, że jesteśmy zmuszeni tuż po umyciu szybko nałożyć krem lub odżywczy olejek. Suchość skóry nasila się pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Latem - promienie UV uszkadzają lipidy naskórkowej bariery ochronnej. Zimowe mroźne powietrze, wiatr - również potęgują uczucie suchości. Duża różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem w których bywamy a temperaturą na zewnątrz - ułatwiają również ucieczkę wody z naskórka. Wreszcie - niezwykle ważny czynnik - nieprawidłowa pielęgnacja skóry - oczyszczanie nieodpowiednimi środkami, zbyt częste wykonywanie peelingów, stosowanie lekkich kremów nie zapewniających ochrony.

Najczęściej jest tak, że strefa sucha lokuje się w rejonie policzków, natomiast pozostały obszar twarzy - to tak zwana strefa T. Tworzy ją czoło, nos, broda. W strefie T mamy do czynienia ze skórą przetłuszczającą się. Występują na niej zaburzenia pracy gruczołów łojowych. W pobudzaniu gruczołów łojowych do wydzielania sebum największą rolę odgrywają hormony - przede wszystkim hormony płciowe (androgeny) i hormony kory nadnerczy (w szczególności kortyzol, który jest wydzielany w większej ilości podczas stresu czy napięcia nerwowego). Również progesteron zwiększa aktywność gruczołów łojowych - najczęściej w drugiej połowie cyklu miesiączkowego kiedy występuje sytuacja nadmiaru progesteronu nad estrogenami. Często zdarza się jednak - że skóra staje się w pewnych rejonach tłusta z powodu nieprawidłowej - wysuszającej pielęgnacji. Skóra nabiera szarawego kolorytu wynikającego z pogrubionego naskórka. Wydzielane w nadmiarze sebum gromadzi się na powierzchni skóry i powoduje, że skóra się błyszczy i świeci. W rejonie strefy T często też tworzą się zaskórniki otwarte (widoczne w postaci czarnych punkcików w miejscu ujścia mieszka włosowego) oraz zaskórniki zamknięte w postaci drobnych grudek. Skóra tłusta ma predyspozycje do rozwoju trądziku. Wynika to z faktu, że obok zaburzeń wynikających z nadmiernej aktywności gruczołów łojowych - pojawia się też problem z prawidłowym złuszczaniem naskórka. Wówczas powstawanie zaskórników jest wstępem do rozwoju zmian zapalnych typu krostki czy guzki. Zdarza się również że strefa tłusta jest tak bardzo aktywna, że rozwijają się na niej stany zapalne, jak łojotokowe zapalenie skóry.

Skóra mieszana może występować w każdym wieku, przy czym gruczoły łojowe największą aktywność wykazują w okresie dojrzewania. Wówczas dysproporcje pomiędzy strefą suchą i strefą tłustą - mogą być naprawdę duże. Duże są też wówczas różnice w potrzebach pielęgnacyjnych poszczególnych partii twarzy. Po okresie dojrzewania u kobiet obserwuje się systematyczny spadek aktywności gruczołów łojowych. Suche partie skóry twarzy robią się jeszcze bardziej suche i wrażliwe, natomiast wydzielanie sebum w strefie T normalizuje się.

Pielęgnacja skóry mieszanej, czyli takiej w której występują dwie strefy: cery suchej i cery tłustej - nie jest łatwa. Są to bowiem rodzaje cer - diametralnie różniące się potrzebami pielęgnacyjnymi. Dobór odpowiednich produktów będzie zawsze uwarunkowany indywidualną charakterystyką skóry. Z pewnością można jednak znaleźć wspólny mianownik.

Pielęgnacja skóry mieszanej powinna być prowadzona tak, aby nie doprowadzić do wysuszenia skóry, a jednocześnie żeby ograniczyć wydzielanie sebum w części przetłuszczającej się. Podczas oczyszczania twarzy - nie wolno zbyt mocno odtłuścić skóry, gdyż to prowadzi do spadku nawilżenia. Nie należy więc używać zasadowych mydeł czy środków z alkoholem.

Twarzy nie należy też zbyt często myć (2-3 razy dziennie wystarczy). Zbyt częste oczyszczanie może wysuszyć skórę – co będzie skutkowało pogorszeniem jej stanu w strefie suchej, a jednocześnie będzie stymulowało pracę gruczołów łojowych w celu jej natłuszczenia (podstawowym błędem w zakresie oczyszczania skóry tłustej jest zbyt częste stosowanie preparatów myjących lub innych, usuwających sebum).

Po oczyszczeniu – delikatnie należy przetrzeć skórę tonikiem nawilżającym. Jeżeli w strefie przetłuszczającej się tworzą się trądzikowe stany zapalne - można w tym rejonie przetrzeć skórę wacikiem z tonikiem o właściwościach antybakteryjnych czy ściągających.

Co ważne - należy unikać słońca. Promieniowanie słoneczne silnie degraduje struktury kolagenowe skóry przyspieszając proces starzenia, a poza tym - działa wysuszająco. Słońce podrażni więc i dodatkowo wysuszy suche partie twarzy. Bywa, że w strefie przetłuszczającej się zauważymy chwilową poprawę. Zaznaczam "chwilową" - dlatego że w krótkim czasie od ekspozycji słonecznej - sebum w strefie T - będzie wydzielać się ze zdwojoną intensywnością

Preparaty pielęgnacyjne na dzień powinny zapewniać wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Krem na dzień powinien mieć raczej lekką konsystencję. Składniki kremu nie powinny też być komedogenne aby nie "zapychać" porów skórnych i nie pogłębiać ewentualnych problemów z zaskórnikami. Uzupełnieniem pielęgnacji mogą być aktywne sera - i to zarówno nawilżające np z kwasem laktobionowym, z kwasem hialuronowym. Mają one formułę wodno-żelową. Również sera stworzone na bazie lekkich olejów, w których rozpuszczone są antyoksydacyjne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - będą dla skóry mieszanej odpowiednie.

W pielęgnacji uzupełniającej mogą też pojawić się oleje roślinne - lekkie, niekomedogenne. Przykładem może być olej konopny, olej z nasion truskawki, olej z pestek malin, olej jojoba - to są tak zwane "suche" oleje, które są odpowiednie zarówno w strefie suchej (odżywią skórę i pomogą zatrzymać w niej wilgoć) jak i w strefie tłustej (wbrew pozorom aplikowanie tych olejów może przyczynić się do uregulowania produkcji sebum).

Jeżeli zastanawiasz się na peelingiem odpowiednim dla cery mieszanej - zawsze dobry wyborem będzie peeling enzymatyczny. Delikatnie złuszczy on wierzchnie warstwy naskórka - nie naruszając dodatkowo bariery skórnej w suchych partiach twarzy. Wspaniale zaś oczyści skórę i rozświetli ją. Zniweluje widoczność zaskórników i dowęzi rozszerzone pory skórne, zwłaszcza na nosie i brodzie. Nie polecam stosowania peelingów ziarnistych. Tarcie po przesuszonych partiach skóry będzie złą praktyką. Jeżeli masz taką potrzebę by doczyścić trochę mocniej strefę T - dobrze, zrób to miejscowo ograniczając peeling ziarnisty tylko do tej strefy - rób to jednak z wyczuciem, nie doprowadzaj do niepotrzebnych podrażnień.

Warto też wspomnieć o diecie. Codzienna dieta powinna być bogata antyoksydanty – witaminy A, C, E, witaminy z grupy B. Ważne jest, by w diecie znalazł się cynk, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) - konieczne dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Natomiast ograniczyć należy spożycie wysokoprzetworzonych produktów, tłuszczów nasyconych, cukrów, ostrych przypraw i używek.

Przypominamy :) pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej, o naturalnych kremach przeciwsłonecznych z filtrami SPF.

W sklepie proponujemy najlepsze kosmetyki polskich manufaktur: MokoshAsoaAunaBiosomaCannapathBioupEsitoFrojoLaLeManufaktura NaturalisPlanteaResiboRepublika MydłaVeoli.
Zapraszamy :)

skóra mieszana

  • nowość

Naturalny krem do cery mieszanej - szeroka oferta

Oferta kremów dla cery mieszanej jest ogromna. Naturalne kosmetyki do cery mieszanej - to zarówno kosmetyki oczyszczające (łagodne pianki, myjące żele), jak również kremy na dzień i na noc. Lekkie nawilżające kremy na dzień, kremy z filtrem UVA i UVB. Seboregulujące kremy na noc. Peelingi enzymatyczne, łagodząco-nawilżające toniki. Naprawdę jest z czego wybierać! :)

Krem do cery mieszanej - ranking cudadlaciebie.pl

W naszym rankingu kremów do cery mieszanej jednym z faworytów jest krem o smakowitej nazwie MALINA manufaktury Biosoma. Warto sięgnąć po niego. Krem optymalnie nawilża skórę, działa też odżywczo ale bez efektu obciążenia. Poprawia koloryt skóry twarzy, zwęża pory, wygładza. Co ciekawe - krem ma również silne właściwości przeciwzmarszczkowe ze względu na obecność stabilnej, olejowej formy witaminy C i ze względu na zawartość kwasu hialuronowego. Krem jest odpowiedni również dla cer wrażliwych. Jest kojący. Daje przyjemne uczucie komfortu wynikającego z optymalnego poziomu nawilżenia. Warto szukać go w ofercie sklepu.

W ofercie sklepu znajdziesz też kremy manufaktur takich jak: Bioup, Auna, Esito, Cannapath, Republika Mydła, La-Le, Frojo, Mokosh, Manufaktura Naturalis, Make Me Bio czy Papilio Naturals.

Głęboko nawilżający krem do cery mieszanej

Głębokie nawilżenie cery mieszanej zapewnia krem o nazwie Orange Energy marki Make Me Bio. Krem jest niezwykle pomarańczowo-przyjemny ale też i bardzo skuteczny. Zapewnia skórze równowagę poprzez poprawę nawilżenia ale też i poprzez odżywienie (bez efektu obciążenia). W kremie znajdziesz olejek ze słodkich migdałów, lekki olej jojoba, masło shea, witaminę E i roślinną glicerynę. Możesz go używać rano i wieczorem. To wyjątkowy krem odpowiedni do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Polubi go obie strefy: zarówno "strefa sucha i tłusta". To krem do codziennej pielęgnacji. Dba o nawilżenie, a wieczorem pozwala regenerować skórę.

Kremy na dzień do cery mieszanej

Krem na dzień do cery mieszanej powinien zawierać naturalne filtry przeciwsłoneczne. Przykładem takiego kremu jest Ultralekki Krem SPF 30 (chroniący zarówno przed promieniami UVA jak i UVB). W składzie tego kremu znajdziesz między innymi aloes, oliwę z oliwek, olejek migdałowy, ekstrakt lawendowy, masło shea, roślinną glicerynę. Krem jest bardzo wydajny. Aplikuje się go na skórę w niewielkich ilościach. Krem nie pozostawia na skórze białych śladów.

Kremy na noc dla skóry mieszanej

Szukasz odpowiedniego kremu na noc dla skóry mieszanej? Świetny krem Green Touch z olejem konopnym, olejem z nasion pietruszki i kolendry. Używając go poczujesz na skórze niezwykłą zieloną moc roślin. Jak najkrócej określić ten krem? Powiedziałabym, że to krem przywracający równowagę.

Jego „zielony” - specjalne wyselekcjonowany roślinny skład wpływa regulująco na wielu płaszczyznach funkcjonowania skóry i sprawdza się zwłaszcza w pielęgnacji cer mieszanych.

Krem do skóry mieszanej dostosowany do wieku

Czy krem do skóry mieszanej może jednocześnie być kremem przeciwzmarszczkowym? Oczywiście! Krem nawilżający do cery mieszanej może zawierać w swoim składzie nie tylko nawilżające i regulujące składniki, ale również silnie antyoksydacyjne witaminy, pobudzający do produkcji kolagenu - bakuchiol. Cennym składnikiem takiego kremu może być również enzym o nazwie dysmutaza ponadtlenkowa - który neutralizuje wolne rodniki - chroniąc struktury kolagenowe skóry przed starzeniem.

Kremy do cery mieszanej po 40 roku życia

Ciekawym kremem do cery mieszanej dla osoby po 40 roku życia jest krem na dzień z bioprzyswajalną witaminą C i botanicznym retinolem. Krem zawiera również nawilżający hialuronian sodu i niacynamid. Jest odpowiedni również dla cery wrażliwej. Zapewni skórze równowagę, a jednocześnie bardzo aktywnie pobudzi ją do produkcji kolagenu i elastyny.

Dobry krem do cery mieszanej po 30stce

Dobry krem do cery mieszanej po 30? Spróbuj kremu matującego z botanicznym retinolem manufaktury Naturalis. Krem ma lekką konsystencję, to jakby emulsja, zapobiega powstawaniu zaskórników. Ładnie wyrównuje koloryt. Zapewnia gładką i lśniącą skórę. Dba o to, żeby nie wywoływać podrażnień. Działa też silnie przeciwstarzeniowo - a to za sprawą bakuchiolu - botanicznego odpowiednika retinolu.

Krem do cery mieszanej skłonnej do wyprysków - jaki wybrać?

Masz skórę mieszaną, skłonną do wyprysków? Polecam odżywczy krem do twarzy o smakowitej nazwie Śliwka manufaktury Papilio. Zadba prawidłowo o Twoją cerę jeżeli występują na niej zanieczyszczenia. Krem poprawia stan skóry silnie nawilżając, zmniejsza wydzielanie sebum. To prawdziwa bomba antyoksydacyjna. Według mnie jest to bardzo dobry krem na noc do cery mieszanej.

Krem do cery mieszanej z niedoskonałościami

Szukasz lekkiego kremu dla cery mieszanej i tłustej, z niedoskonałościami - który jest świetny do pielęgnacji skóry problematycznej i wielowymiarowo poprawia jej kondycję, a jednocześnie wspaniale utrzymuje jej prawidłowe nawilżenie?:) Polecam krem TRUSKAWKA z azeloglicyną i niacynamidem manufaktury Biosoma. Jest to krem nawilżający - działa tak za sprawą kwasu hialuronowego i niacynamidu. Działa również antybakteryjnie i przeciwzaskórnikowo - za sprawą ciekawego składnika o nazwie azeloglicyna. Krem rozjaśnia rónież przebarwienia i reguluje wydzielanie sebum.

Kremy z filtrem do cery mieszanej

Jeżeli szukasz kremów z filtrem do cery mieszanej, które mają bardzo dobre opinie - to najlepsze będą: krem Sun Shield manufaktury Plantea i ultralekki krem z spf 30 manufaktury Make Me Bio. Pierwszy z wymienionych kremów zapewnia ochronę na poziomie SPF 50. Oba kremy mają naturalne filtry mineralne i są wodoodporne. Zapewniają skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, a jednocześnie są odpowiednie dla cery mieszanej.

W ofercie sklepu znajdziesz też kremy manufaktur takich jak: BioupAunaEsitoCannapathRepublika MydłaLa-LeFrojoMokoshManufaktura NaturalisMake Me BioResiboAsoaBiosomaEsitoPlanteaVeoli czy Papilio Naturals

Najlepsze polskie kremy naturalne on line i stacjonarnie w Wejherowie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl