Wyszukaj markę

Peeling do cery suchej

Skóra sucha jest mało elastyczna, napięta, szorstka w dotyku, bez blasku. Ma uszkodzoną barierę hydro-lipidową wobec czego łatwo się łuszczy, zwłaszcza jeżeli jest nieodpowiednio pielęgnowana. Po umyciu - często występuje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Skóra sucha jest jednocześnie często skórą wrażliwą, delikatną - łatwo bowiem ulega podrażnieniom, zaczerwienieniom. Ważne jest więc, aby w domowej pielęgnacji używać odpowiednich, delikatnie działających kosmetyków, w tym peelingów.

Idealny peeling dla cery suchej i wrażliwej wyrówna strukturę skóry, wygładzi ją. Peeling aktywnie złuszczy zalegające na powierzchni komórki naskórka, przywróci blask i wyrówna koloryt skóry. Dzięki peelingom pozytywne efekty zauważysz od razu:)

Do cery suchej i wrażliwej w szczególności odpowiednie są enzymatyczne peelingi oraz peelingi gommage. Do delikatnego oczyszczania naskórka dobre są również pudry myjące na bazie glinek, jak również peelingi mechaniczne (drobnoziarniste - z małymi drobinkami ściernymi).

W warunkach domowych raczej nie jest polecane wykonywanie peelingów z kwasami kosmetycznymi. Dlaczego? Skóra sucha ma uszkodzoną barierą naskórkową. Wszystkie substancje aktywne w kosmetykach, w tym kwasy kosmetyczne mają zdolność szybszego i głębszego wnikania. Peeling na bazie kwasów mógłby więc wywołać podrażnienie, zaczerwienienie, a w efekcie silne złuszczanie, uczucie pieczenia, dużego dyskomfortu i... jeszcze mocniej nasilić suchość skóry.

Czy cera sucha potrzebuje częstych peelingów? Zwykle zaleca się wykonywanie takiego zabiegu jeden raz w tygodniu. To wystarczy aby skutecznie oczyścić skórę i poprawić jej gładkość i elastyczność. Częstotliwość dostosuj do swoich potrzeb.

 


Przeczytaj także:

Naturalny peeling do cery suchej - jaki wybrać?
Domowy peeling do wrażliwej skóry twarzy - jak często go wykonywać?
Jaki peeling do cery suchej. Czym się kierować w wyborze.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Naturalny peeling do cery suchej - jaki wybrać?

Bardzo dobrym wyborem jeżeli chodzi o peelingi do cery suchej - to peelingi enzymatyczne. Swoje działanie opierają o enzymy roślinne, np bromelainę (pozyskiwaną z łodyg ananasów) i papainę (enzym występujący w owocach papai). Bywa, że w peelingach wykorzystane są enzymy zawarte w awokado, dyni lub pysznego mango:) Enzymy roślinne rozkładają wiązania białkowe między komórkami naskórka. Można powiedzieć, że w pewnym sensie rozpuszczają martwy naskórek - odsłaniając jego świeże warstwy. Peeling enzymatyczny delikatnie złuszczy, odsłaniając piękną, zdrową skórę. Ryzyko ewentualne podrażnienia - jest minimalne.

Dla tego rodzaju cery odpowiedni jest też peeling gommage. Jest to kosmetyk w postaci kremowo-emulsyjnej, który nakłada się cienką warstwą na oczyszczoną skórę i pozostawia do wchłonięcia. Po kilkunastu minutach delikatnym przetarciem dłoni - roluje się peeling opuszkami palców, aż do całkowitego usunięcia. Pozostałości zmywa się ciepłą wodą.

Do peelingu cery suchej warto też wykorzystać delikatnie peelingującą moc glinek kosmetycznych. Z glinek najczęściej przygotowujemy maseczki kosmetyczne, ale... warto pamiętać też o tym, że mają one też bardzo delikatne właściwości peelingujące:) W oparciu o glinki tworzone są pudry oczyszczająco-peelingujące pudry myjące (na przykład puder myjący z białą glinką manufaktury Kostka Mydła).

Czy peelingi mechaniczne są odpowiednie dla cery suchej? Tak, są odpowiednie pod warunkiem, że Twoja sucha skóra nie jest jednocześnie skórą wrażliwą. Jeżeli masz skórę która "lubi" się czerwienić, występuje na niej rumień czy częste podrażnienia - peeling mechaniczny, nawet z małymi drobinkami ściernymi nie jest odpowiedni. Jeżeli natomiast masz cerę suchą, ale nie jest ona wrażliwa - to tak - możesz wykonywać peelingi drobnoziarniste. Pamiętaj jednak, by zabieg oczyszczania wykonywać z wyczuciem, delikatnie, bez nadmiernego tarcia. Masaż peelingujący wykonuj przez kilka minut. Dostosuj długość i intensywność zabiegu do Twoich potrzeb - unikając niepotrzebnego podrażnienia.

Dzięki takiemu podejściu do pielęgnacji - cera będzie odpowiednio oczyszczona, widoczność porów skórnych zmniejszy się. Odzyskasz blask i w efekcie zmniejszysz suchość skóry.

 


Domowy peeling na suchą skórę twarzy - czy do dobry pomysł?

Tak, warto wykonywać domowe peelingi.

Dobrze wykonany zabieg pielęgnacyjny nie tylko oczyści skórę z martwych komórek naskórka, ale również zapewni jej regularną odnowę. Skóra po takim zabiegu staje się bardziej miękka. Mija uczucie "ściągnięcia". Odpowiednio przeprowadzony peeling lepiej przygotowuje skórę na przyjęcie nawilżających i odżywczych kremów. Po wykonaniu domowego peelingu możesz nałożyć serum, maseczkę, lub krem i cieszyć się bardziej nawilżoną skórą.

Regularnie wykonywany peeling dodatkowo będzie też pobudzać skórę do produkcji ceramidów. Wraz z upływem czasu - skóra zrobi się bardziej nawilżona, przywrócona zostanie równowaga hydro-lipidowa, a proces naturalnego złuszczania skóry "wpadnie na właściwe tory".

Kosmetyk peelingujący możesz aplikować na twarz i szyję. Po domowym zabiegu z peelingiem - towarzyszyć ci będzie uczucie świeżości i wygładzenia.

Tuż po zabiegu znikną suche, odstające skórki i nieprzyjemna nierówna struktura skóry.

 

Jaki peeling do cery suchej? Czym kierować się w wyborze.

Najważniejsza zasada - kieruj się własnymi odczuciami. Przecież każdy z nas ma inną skórę, a Ty najlepiej czujesz czego ona potrzebuje.
Jeżeli masz bardzo wrażliwą cerę - zawsze wybieraj łagodniejsze rozwiązania. Zacznij od peelingów enzymatycznych czy peelingów gommage.
Nadal delikatnym, a jednak trochę bardziej intensywnym zabiegiem oczyszczającym będzie peeling wykonany na bazie glinek kosmetycznych (pudry oczyszczające). Wykonuj go z wyczuciem, nie doprowadzaj do niepotrzebnych podrażnień.
Masz skórę suchą, ale nie jest ona wrażliwa? Ok, zacznij robić peelingi drobnoziarniste. Ten zabieg trochę intensywniej usuwa martwy naskórek - pozostawiając przyjemne uczucie gładkości. Dostosuj siłę peelingu do swoich potrzeb. Raczej delikatnymi ruchami przetrzyj twarz i ciesz się jej gładkością! :)

W ofercie sklepu znajdziesz też kremy manufaktur takich jak: Bioup, Auna, Esito, Cannapath, Republika Mydła, La-Le, Frojo, Mokosh, Manufaktura Naturalis, Make Me Bio czy Papilio Naturals

Najlepsze polskie kosmetyki naturalne on line i stacjonarnie w Wejherowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl